Toy Poodle Egzersiz

Siyahpoodle

Toy Poodle köpekleri aktif ve hareketli olmaları sebebiyle düzenli egzersize ihtiyaç duyan bir ırktır. Genel olarak apartman ve site yaşamına rahatlıkla uyum sağlarlar. Ancak gün içerisinde gezintiye çıkmalı ve yürüyüş yapmalıdır. Aksi halde enerjilerini atamadıkları için ev ortamında huzursuz davranışlar sergileyebilirler. Dışarı çıkamadığınız günlerde ev ortamında oyun oynayacağı bir alan yaratabilir, oyuncaklar alabilir ve onunla evde 30 veya 45 dakikalık etkinlik yaparak aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Toy Poodle oyuncu bir ırktır ve her türlü oyuna, aktiviteye hevesle katılırlar.

Toy Poodle ırkı için yüzmek, suya girmek ve suda oynamakta harika bir egzersizdir. Av köpeği olarak eğitilmeleri onların bedenini ve zihnini etkin şekilde kullanmasını sağlamıştır. Bu sebeple oyuncakları yakalamak ve geri getirmek gibi etkinliklere heyecanla yaklaşırlar. Toy Poodle köpeğine ilgisini çekecek oyuncaklar alarak hem eğlenmeleri hem de egzersiz yapmalarını sağlayabilirsiniz.

İnsanlarla etkileşime oldukça fazla ihtiyaç duyan bu ırk, aile bireyleriyle birlikte olmaktan çok mutlu olur. Birlikte yapacağınız yürüyüş ve koşu etkinleri onlara büyük keyif verir. Günlük 1.5- 2.5 km’lik yürüyüşler onun egzersiz ihtiyacını karşılamaktadır.